#DobryZNatury to program grupy Dobry Hotel, mający na celu wprowadzanie działań i postaw promujących ochronę naszego ekosystemu i szeroko rozumianego środowiska w duchu zrównowa
żonego rozwoju.

Wierzymy, że każdy mały krok na tej drodze przyczynia się do wielkiej zmiany w dbałości o nasze środowisko, zdrowie, równowagę emocjonalną i bezpieczeństwo.

W Destigo Hotels wprowadzamy działania mające na celu minimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko i ograniczenie generowania śladu węglowego.

Cieszy nas

Dobra Energia

  • Instalujemy systemy odzyskujące energię elektryczną w procesie kogeneracji
  • Wykorzystujemy energię słoneczną poprzez urządzenia fotowoltaiczne oraz energię geotermalną
  • Użytkujemy służbowo hybrydowe samochody elektryczne
  • Stosujemy energooszczędne żarówki i czujniki ruchu aktywujące oświetlenie

Strategia

Zero Waste

  • Eliminujemy plastik - słomki, kubki, opakowania zamieniamy na materiały organiczne
  • Wprowadzamy produkty z materiałów biodegradowalnych – opakowania i akcesoria hotelowe
  • Suszymy bioodpady i wykorzystujemy je do nawożenia przyhotelowej zieleni
  • Segregujemy odpady i instalujemy zgniatarki do śmieci
  • Zbieramy nakrętki plastikowe i korki do wina do celów recyclingu

Wspieramy

Ekosystem

W trosce o tych mniejszych i tych większych członków ekosystemu sponsorujemy ule w pasiece na dachu gdańskiego biurowca Argon, a miód z ,,domowej” pasieki wykorzystujemy w naszych hotelach do przygotowywania zdrowych posiłków dla Gości. Dodatkowo na przyhotelowych terenach zielonych instalujemy domki dla owadów, budki lęgowe dla ptaków i domki dla jeży.

Równowaga i zdrowie

Holistyczne podejście

Zdrowe posiłki to klucz do równowagi całego organizmu i dostarczenia energii do działania na cały dzień. Na naszych bufetach śniadaniowych znajdziecie wędliny własnego wyrobu pozbawione konserwantów, domowo wypiekane pieczywo i własne przetwory, jak również świeżo wyciskane soki warzywne i produkty regionalne. Damy również o komfort umysłu – w każdym z hoteli dostępne są maty do jogi, które można wypożyczyć do ćwiczeń w pokoju lub na łonie natury.

Budujemy relacje

Lokalna społeczność

Cenimy zasoby, które są wokół nas i dorobek wcześniejszych pokoleń. W prowadzonej działalności wspieramy lokalnych dostawców, realizujemy praktyki dla uczniów miejscowych szkół, bierzemy udział w lokalnych inicjatywach promujących region. W naszych hotelach akcentujemy walory regionalne i historyczne – od aranżacji wnętrz, przez kulinaria po działania edukacyjne.

Zgoda na pliki cookie
Konfiguracja
O plikach cookie